Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Witaj na forum Riders Of The Rising Sun...

» Jeśli jeszcze nie jesteś naszym użytkownikiem, dołącz do nas i zarejestruj się już teraz!
» Osoby które są chętne aby wstąpić do klubu zapraszamy do działu "nabory".
» Osoby które są w klubie mają dostęp do ukrytych działów i funkcji forum.

» Nowy dział - GRAND THEFT AUTO V

#1 26 kwietnia 2017 (18:49)

ZIELSKO
ROTRS
Data rejestracji: 11 grudnia 2010
Liczba postów: 1,221

Laptop grafika, temperatura.

Witam wszystkich.
Część z Was może na Sb widziała, że mam problem z kartą graficzną. Generalnie jak gram w CS'a, mam spadki fpsów, na tej grze czuć to najbardziej, no bo fpsy grają tam dużą role.
Spadki są na setne sekundy. Jednakże są one na na przykład z 130 do 60.
Pierwsze 2-3 minuty po odpaleniu gry jest okej, czyli dla mnie sprawa jest prawie jasna, że chodzi o przegrzewanie się czegoś.
Do tego dołączam tutaj zdjęcie ze speed fana, gdzie widać, że wentylatory od GPU wgl się nie włączają(ss zrobiłem podczas grania).
http://ifotos.pl/z/aaeqexn
Do tego dochodzi fakt, że czasami przy temperaturach od GPU wyskakuje mi 511, przy jednej i przy drugiej.

No i wychodzi na to, że jakiś czujnik walnął czy coś..

Co mi powiecie na ten temat? square

Reklama

#2 26 kwietnia 2017 (19:20)

NanoXen
ROTRS
Data rejestracji: 21 kwietnia 2011
Liczba postów: 234

Odp: Laptop grafika, temperatura.

speed fan jest chyba największym badziewiem do diagnostyki jakie znam, bardzo dużo przekłamań albo w ogóle czujników nie wykrywa...
k.graficzną bym przetestował czymś innym, może msi afterburner - chodzi mi o to żeby logi temperatur byłu dłuzsze i dało sie zobaczyc szczytową temperaturę
o albo gpu-z - tam chyba jest opcja temp.max
a w ogóle to jest PC czy laptop? bo w laptopie najczęściej nie ma wiatraczka na grafice wink

#3 26 kwietnia 2017 (20:03)

ZIELSKO
ROTRS

http://ifotos.pl/z/aaeqawa
Tutaj screen z msi afterburner, tak samo 511 stopni.
No i jest to laptop, tak jak zawarłem to w tytule, więc rzeczywiście wentylatora może nie być. big_smile

Ostatnio edytowany przez ZIELSKO (26 kwietnia 2017 (20:03))

#4 26 kwietnia 2017 (20:28)

NanoXen
ROTRS

faktycznie w tytule jest big_smile
co do temperatury, jeśli jeszcze laptop nie zmienia stanu skupienia to znaczy ze coś z czujnikiem tongue

ta temp to tak cały czas? czy tylko jakieś chwilowe błędy odczytu? bo w 1 poście napisałeś że czasami. Jeśli tak, to jaką max zaobserwowałeś?
przydałaby sie też max temperatura procesora - tak samo cpu-z albo msi afterburner dadzą rade

wentylator główny - zmienia obroty ?

bo moze to byc tez temp procka+jego wada (throttling)

EDIT:
w szkolnym laptopie mam podobną grafikę (też serię 8000) teraz się akurat system aktualizuje i potrwa to trochę.. ale obadam czy u mnie pokazuje normalnie temperaturę

Ostatnio edytowany przez NanoXen (26 kwietnia 2017 (20:40))

#5 26 kwietnia 2017 (20:46)

ZIELSKO
ROTRS

Podczas używania tej karty normalnie pokazuje mi temp. najwyższa to było 81 stopni, osiągała ją po 2 minutach, czyli tak jak mówiłem, po takim czasie zaczyna gubić fps.
Wygląda na to, że kiedy karta jest nie używana, kiedy laptop korzysta z Intela, to wtedy się pokazuje 511, więc może to nie jest wcale problem.
A gdzie sprawdzić temp. procesora to ja nie wiem w tym programie.. xD

#6 26 kwietnia 2017 (20:48)

NanoXen
ROTRS

w msi afterburner przeskroluj w dół tą sekcję z wykresem temperatury grafiki.. tam bardzo dużo różnych wykresó jest, m.in. procesora wink

#7 27 kwietnia 2017 (14:54)

ZIELSKO
ROTRS

Zmiana systemu również nic nie dała, teraz to w sumie nic już nie wiem. big_smile
Laptop mi się kończy? big_smile
Nie wiem, jedynym wyjściem jest jeszcze rozkręcić go i zobaczyć, czy w środku nie jest jakoś komicznie zabrudzony, bo innego wyjścia chyba nie ma.
Ponieważ jeżeli wcześnie wszystko ładnie działało, a od tego czasu nic nie zmieniałem, to albo laptop się kończy, albo jest brudny. xD
Jeszcze mógłbym wysnuć wniosek, że to gra zrobiła się bardziej wymagająca.. no ale na początku działania wszystko jest okej, potem też mam fpsy rzędu 130, no ale te spadki do 60 to katastrofa..

#8 27 kwietnia 2017 (16:13)

POINTMAN
MODERATOR
Liczba postów: 4,403

1. Ściągasz sobie 4-5 rzeczy:
Speccy - do monitorowania wszystkiego co rozpozna(od CPU, GPU po mostek na plycie głownej i dysk), przydatny przy pracy w okienkach czy odpalonych testach nie na full screen
GPU-Z - do monitorowania GPU nawet w fullscreen, zaznacza sie opcje logu do pliku i jazda, po skonczeniu katowania sprzetu wywoluje sie go z zasobnika wylacza logowanie do pliku i otwiera sam plik i analizuje wyniki, mozna chyba od 1s do 10s dla pomiarow dac by bylo ok
MSI Afterburner - do monitorowania taktowan i temperatur przy pelnym ekranie, ale jako ze zaslania ekran to w zaleznosci od ekraniu moze byc mniej uzyteczny bo mniej parametrow da sie sledzic na bierzaco(z lapkiem to najlepiej odpalic speccy, podpiac zewnetrzny monitor i na nim dac speccy a grac na fullscreen w lapku)
FurMark - do katowania GPU, symyluje zachowanie tysiecy czy tam wiecej wlosow, wiec daje w kosc kazdej grafice
+CPU-Z choc to raczej tylko jakbys testowal samo CPU np. Prime 95

No to jak juz sie ma programy to trzeba by potestowac. Jako ze to laptop to na czas testow warto bylo by go podpiac pod dodatkowy monitor i na nim ustawic sobie widok na okno Speccy lub wykresami z GPU-Z.
Jeśli dodatkowy monitor nie wchodzi w gre, a gra w oknie tez odpada, to zostaje wlaczenie opcji logu do pliku z GPU-Z, albo MSI Afterburner i ustawienie w nim by pokazywalo obciazenie dla CPU i GPU oraz ich taktowanie plus temperatury.
Jesli jednak chodzi o samo testowanie, to mozna od razu odpalic FurMark ktory na pewno zagrzeje GPU obciazajac go do 100% i mozna bedzie zobaczyc np. w Speccy dokladnie czy GPU trzyma zegary czy przechodzi w jakis nizszy stan energetyczny, bo Speccy pokazuje tez domyslne ustawienia stanow energetycznych.

WoT:(Pref. EU1) Pointman0 | Armored Warfare: Pointman0 |Steam: POINTSHADOW
3RIDE4LIFE!87642050244034697145.png

Stopka

▲ W GÓRĘ  |  2010-2017 © ROTRS.pl All rights reserved. DESIGNED BY NITRODESIGN.EU