Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Witaj na forum Riders Of The Rising Sun...

» Jeśli jeszcze nie jesteś naszym użytkownikiem, dołącz do nas i zarejestruj się już teraz!
» Osoby które są chętne aby wstąpić do klubu zapraszamy do działu "nabory".
» Osoby które są w klubie mają dostęp do ukrytych działów i funkcji forum.

» Nowy dział - GRAND THEFT AUTO V

#9 26 lutego 2012 (18:19)

ZIELSKO
ROTRS
Data rejestracji: 11 grudnia 2010
Liczba postów: 1,221

Odp: Wszystko o sporcie.

Ano prawda smile piosenka była wyjeba*a smile

Reklama

#10 26 lutego 2012 (21:09)

ZIELSKO
ROTRS

HISTORIA MR.Olympia

mr-olympia-logo-2011.jpg

Nie podlega wątpliwości, że zawody Mr.Olympia to najbardziej prestiżowe wydarzenie w świecie Kulturystyki.  Uznawane są wręcz za mistrzostwa świata w tej dyscyplinie sportu. Ich organizatorem jest  International Federation of Body Builders (IFBB) czyli największa federacja kulturystyczna na świecie. Twórcą tej idei  jest ikona i ojciec współczesnej kulturystyki Joe Weider. Pierwsze zawody Mr.Olympia odbyły się w 1965 roku i do dnia dzisiejszego co roku możemy podziwiać na nich najlepszych kulturystów świata.

Kwalifikacja według ilości zwycięstw:

images?q=tbn:ANd9GcRHs9iLafeEOt0Atd5D5rFC2G9jazaHyiwakbZUBIEJ3yRdoOU7

Ronnie Coleman - 8 zwycięstw
Lee Haney - 8 zwycięstw
Arnold Schwarzenegger – 7 zwycięstw
Dorian Yates – 6 zwycięstw
Jay Cutler – 4 zwycięstwa

Rok:1965
Miejsce: Nowy Jork
Zwycięzca: Larry Scott

1965larryscott.jpg

Rok:1966
Zwycięzca: Larry Scott

2267779.jpg

Rok:1967
Zwycięzca: Sergio Oliva

oliva67olympia.jpg

Rok:1968

oliva68olympia.jpg

Rok:1969

20070131171728.jpg

Rok:1970
Zwycięzca: Arnold Schwarzenegger

jhzlmu.jpg

Rok:1971
Miejsce: Paryż

55ezr9.jpg

Rok:1972
Miejsce: Essen

10.jpg

Rok:1973

images?q=tbn:ANd9GcTk1VhVt5Nb8jAr1LQhKSHkHNpk2gPgfdqiqhGWGIUEpt0SAG6pITXitzfcIw

Rok:1974

11l4q54.jpg

Rok:1975
Miejsce: Pretoria

arn8.jpg

Rok:1976
Miejsce: Columbus
Zwycięzca: Franco Columbu

images?q=tbn:ANd9GcRpEFfqQHhf1WzdGbYvab1VMTAVuni2N9UZL1EjfN0QYoXUmMox

Rok:1977
Zwycięzca: Frank Zane

de4hu1.jpg

Rok:1978

zane6.jpg

Rok:1979

images?q=tbn:ANd9GcQl_pZlp0XNs9MUZf5sVtWqWL1y5YFjQn4gwYxLuiGjaZZDAtTs

Rok:1980
Miejsce:Pretoria

28t9m5y.jpg

Rok:1981
Zwycięzca: Franco Columbu

dnhf9t.jpg

Rok:1982
Miejsce: Londyn
Zwycięzca: Chris Dickerson

images?q=tbn:ANd9GcRazJ39usUbpV_8Ba-aPAIJ845LbrdGb1BPTju2TBkiipVwojNe

Rok:1983
Miejsce: Monachium
Zwycięzca:  Samir Bannout

images?q=tbn:ANd9GcSLz_9cviR3dTKrn64JiMqJ_n0MC3l_6YnxZyK4508bn7aRsK03

Rok:1984
Zwycięzca: Lee Haney

3770.png

Rok:1985
Miejsce: Bruksela

lee_haney_posando.jpg

Rok:1986

han7.jpg

Rok:1987
Miejsce: Göteborg

attachment.php?attachmentid=178&stc=1

Rok:1988
Miejsce: Los Angeles

han5.jpg

Rok:1989
Miejsce: Rimini

ngsojo.jpg

Rok:1990
Miejsce: Chicago

33otnq8.jpg

Rok:1991
Miejsce: Orlando

5ewepw.jpg

Rok:1992
Miejsce: Helsinki
Zwycięzca: Dorian Yates

images?q=tbn:ANd9GcR3BFdfcyRSfUzOcY5laDDYntiXT7qOIOGGCNhopnloFm4FKxltNX0wYjPm

Rok:1993
Miejsce: Atlanta

images?q=tbn:ANd9GcSBt2pIZsJqjnu_5rUjL55BaLtoLze9QAgoamv0IbTDNGex4GTEZNhXB9r8

Rok:1994

dorian10.jpeg

Rok:1995

yates41.jpg

Rok:1996
Miejsce: Chicago

2mdb7r.jpg

Rok:1997
Miejsce: Los Angeles

2uqp0lw.jpg

Rok:1998
Zwycięzca: Ronnie Coleman

ronnie%20coleman%204%20mr%20olympia%202003.jpg

Rok:1999
Miejsce: Las Vegas

images?q=tbn:ANd9GcRp7UyHl-ezwglC9RsTJ0_fVuBpSce14zXaFLEFCWHuZ02UfwoJtbZ2XsEJ

Rok:2000

Ronnie_Coleman.jpg

Rok:2001

ronnie-coleman.gif

Rok:2002

ronnie_coleman6.jpg

Rok:2003

images?q=tbn:ANd9GcQBQTIV6Qp3NlPMOsmaGGm4lK1TG8Zkpzdkx1k7aahSu0hEVI6YMsPBiSIO

Rok:2004

ronnie-coleman-pecs.jpg

Rok:2005

1z56l1l.jpg

Rok:2006
Zwycięzca: Jay Cutler

jay-cutler.jpg

Rok:2007

icsab9.jpg

Rok:2008
Zwycięzca: Dexter Jackson

2008-arnold-classic+02.JPG

Rok:2009

images?q=tbn:ANd9GcRak8sOXh2WjAIOx0PRy_wtpu3431ayG2gZD5yQ7mOVXgv2LGofhkHvDi5H

Rok:2010

jay-cutler.jpg

Rok:2011
Zwycięzca: Phil Heath

phil-heath.jpg

Ostatnio edytowany przez ZIPOLL83PL (26 lutego 2012 (21:25))

#11 26 lutego 2012 (21:23)

ZIPOLL83PL
MODERATOR
Data rejestracji: 3 stycznia 2011
Liczba postów: 2,453

Zielak czemu usuwasz moją edycję tongue, Na tym forum nie działa atrybut "algin".

zipoll.jpg

#12 26 lutego 2012 (21:56)

Zenek
USER
Data rejestracji: 23 grudnia 2010
Liczba postów: 339

AA to Arnold taki wypakowany?? O.o Nawet nie wiedziałem big_smile

#13 26 lutego 2012 (22:03)

ZIELSKO
ROTRS

Zip- bo ja sam usunąłem potem wyśrodkowanie, zaraz jak posta napisałem zauważyłem że to nie działa, wiec jak ty dodałeś jakąs adnotacje czy coś to ja wtedy jeszcze usuwałem komendy...
Zenek- weź człowieku nie pisz już lepiej nic yikes
7 krotny mistrz Mr.Olympia a ten mi tu pisze że nie wiedział...:D

#14 26 lutego 2012 (22:29)

ZIPOLL83PL
MODERATOR
Data rejestracji: 3 stycznia 2011
Liczba postów: 2,453

ZIELSKO napisał/a:

Zip- bo ja sam usunąłem potem wyśrodkowanie, zaraz jak posta napisałem zauważyłem że to nie działa, wiec jak ty dodałeś jakąs adnotacje czy coś to ja wtedy jeszcze usuwałem komendy...
..

A no tak ja edytowałem i poprawiłem, a ty jeszcze usuwałeś i jak zapisałeś to automatycznie moje usunęło xD.

zipoll.jpg

#15 26 lutego 2012 (22:36)

ZIELSKO
ROTRS

No dokładnie big_smile
Ogólnie to się wkurwi*** jak cholera... bo ja się namęczyłem.. a tu jeb teraz usuwaj... XD

#16 28 lutego 2012 (21:22)

ZIELSKO
ROTRS

Witam,
chciałem poruszyć temat anatomii mięśni i mechanikę ich działania w danych ruchach stawowych smile
Zaważyłem, że ludzie machają ciężarami, zmieniają chwyty, a jak się ich zapytać dlaczego zmienia chwyt,
to tak naprawdę nie potrafi odpowiedzieć... "bo kolega mi tak pokazał" "bo dobrze czuje mięsień"
dla mnie osobiście taka odpowiedź to nie odpowiedź, ta osoba to tylko kolejna papuga smile
cenie sobie myślenie i umiejętne dobieranie ćwiczeń, a żeby umiejętnie dobrać ćwiczenia pod dane
mięśnie, tak właśnie! mięśnie a nie partie mięśniowe smile trzeba poznać trochę Anatomii smile a więc zaczynamy:

anatom_triceps-e0275561cfbc2930b2127d8d179aade3.png
Najprostszym przykładem będą mięśnie trójgłowe ramion, przez wszystkich tak uwielbiane.
Dwie głowy, boczna i przyśrodkowa mają swoje przyczepy na kości ramiennej, zaś głowa długa ma swój przyczep
na łopatce! i to jest otóż to taki fenomen, wszystkie ćwiczenia nachwytem  nie rozciągają w pełni głowy długiej,
zwłaszcza jeżeli nie mamy uniesionych ramion (co umożliwia ruch łopatki i kości ramiennej, co z kolei powoduje
rozciągnięcie głowy długiej tricepsa), co zrobić, aby zwiększyć angaż tej głowy? otóż zmienić nachwyt na podchwyt
i wykonywać takim sposobem ćwiczenia francuzo podobne, dzięki temu rozbudujemy odpowiednio całe tricepsy
i uzyskamy większe obwody plus optycznie większy wygląd ramion.

anatom_biceps-834c5684e059070987ba40825f39b16a.png
Drugim przykładem będą mięśnie dwugłowe ramion i mięśnie ramienne! otóż czy ktoś z was zastanawiał się kiedyś
dlaczego jest takie ćwiczenie jak młotki? (chwyt młotkowy) bo to głównie o to się rozchodzi.
czy ktoś się zastanawiał kiedyś w jakim celu stosuje się supinację? nie? no to czytaj dalej.
wbrew pozorom jak widać ramię to nie tylko tricepsy i bicepsy, mamy mięsień ramienny tuż pod bicepsami.
jest o tyle ważny, że w znacznym stopniu potrafi poprawić obwód ramion i wypiętrzenie bicepsów.
jest o wiele silniejszy od bicepsów i jego znaczna praca następuje w chwycie młotkowym.
łatwo zauważyć, że uginanie z supinacją to połączenie treningu dwugłowych i ramiennych.

anatom_plecy-4a9a3c7b01d9043bba044d9e3a76a486.png
Kolejny ważnym dla nas mięśniem będzie Najszerszy Grzbietu, najistotniejszym faktem chyba będzie
tutaj przyczep tego mięśnia znajdujący się na kości ramiennej, to właśnie dzięki temu wiosło jest tak
efektywnym ćwiczeniem na tą partię! "praca barkiem i łopatką" odgrywają tutaj przednią rolę,
właśnie ze względu umieszczonego na kości ramiennej przyczepu. Im mocniej wyciągniemy w dół
bark i im mocniej wyciągniemy łopatkę na zewnątrz tym mocniej najszerszy grzbietu się rozciągnie,
a im mocniej się rozciąganie, tym dłuższy uzyskamy ruch ściągania łopatki do środka,
co za tym idzie? dłuższa praca mięśnia, pełniejsza! w błędzie jest ta osoba, która uważa, że wiosło
służy do spinania najszerszych grzbietu, ruch anatomiczny kompletnie temu zaprzecza! dlaczego?
dlatego, że próbując spiąć zamiast rozciągnąć w wiośle najszersze, wyciągamy łokcie poza linie grzbietu,
ten ruch powoduje diametralne zmiany, cała praca zostaje przełożona na mięśnie czworoboczne i równoległoboczne...
i to właśnie w tym momencie one są spinane, odpowiadają za ruch łopatki w tym zakresie z racji ich przyczepów.
Zapomniałem dodać o rodzajach chwytów, które mają także kluczowe znaczenie, najgłębsze rozciąganie uzyskamy przy
chwycie młotkowym, potem przy nachwycie, na końcu przy podchwycie, warto wykonywać różne chwyty bo mięsień inaczej się
rozciąga, te wszystkie zasady tyczą się również innych ćwiczeń na najszersze grzbietu.

anatom_klatka-44abf34ed48b36e4ff152274259ebc3d.png
Na pewno każdego będzie interesować rozwój mięśni piersiowych smile bo kto by nie chciał mieć wielkiej klaty?
problem polega na tym, że ludzie źle podchodzą do jej rozwoju, chcą dużo wyciskać i myślą, że dzięki temu klata
będzie jak u pirata... nic bardziej mylnego smile przede wszystkim mięśnie piersiowe to nie jeden mięsień,
to co widzimy na zewnątrz... jakby tak było to mostek przy wyciskaniu siłowym byłby zbędny,
mięśnie piersiowe wewnętrzne mają swoje przyczepy na łopatce, to dzięki nim podczas mostku dostajemy dodatkowego
kopa siłowego i jesteśmy w stanie więcej wyciskać, ale komu to potrzebne skoro to nam klatki nie rozbuduje?
otóż to, Wyciskanie leżąc, uwielbiane ćwiczenie wszystkich amatorów ciężarów, w kulturystyce praktycznie
to ćwiczenie nie występuje i pompki są skuteczniejsze, lecz można modyfikować WL tak, że przyniesie nam wiele dobrego,
przede wszystkim aby rozwinąć dużą klatkę, trzeba te mięśnie porządnie rozciągać aby ich ruch był zdecydowanie długi,
zakres ich ruchu jest bardzo szeroki z racji na umieszczenie ich przyczepów na kości ramiennej, która siedzi
w stawie barkowym, który z kolei ma bardzo wysoki zakres ruchów stawowych jako jeden z nielicznych,
a więc świetny rozwój zapewni nam wyciskanie gilotynowe i wyciskanie szerokim nachwytem,
a jeszcze lepiej jeżeli zostanie to zastąpione wyciskaniem hantlami, zakres ruchu piersiowych jest wtedy maksymalnie
wydłużony.
Do tego dokładamy wszelkie jak najlepiej rozciągające ćwiczenia, np. poręcze klatkowe czy rozpiętki.

220px-Biceps_femoris_muscle_long_head.PNG
Kolejnymi opisywanymi mięśniami będą Dwugłowe, Czworogłowe i Przywodziciele Ud. Skupimy się najpierw na tych pierwszych,
Dwugłowe ud, są niestety często niedocenianie i zapominane zwłaszcza, przez osoby początkujące i dopiero po 2-3 latach
ktoś się budzi z ręką w nocniku i uświadamia sobie, że ma ubytki i dysproporcje... od samemu początku trzeba równomiernie
kształtować te mięśnie, traktować je odrębnie od czwórek, z racji, że dwugłowe są zarówno zginaczami,
jak i prostownikami, ich trening musi być bardzo szczegółowy, rozwinięty do granic możliwości,
samo uginanie na maszynie nie rozwinie nam dwugłowych, taka jest prawda, ważnym czynnikiem jest ruch w stawie biodrowym,
dzięki, któremu dwójki mogą spełniać rolę prostowników i się rozciągać, dobrymi ćwiczeniami tutaj będą MC na prostych
i wszelkie wykroki, co ważne, aby zmienić naciąg i angaż dwójek wystarczy zmienić kierunek stawiania stopy,
na zewnątrz bądź do wewnątrz, pozwala to pod różnymi kątami atakować dwójki.

image001.gif
Przywodziciele jest to druga niedoceniania grupa mięśni ud. Większość na początku wg nie ma pojęcia o tym, że takie
mięśnie posiada, żyją w ciemnocie, że Dwójki i Czwórki to jedyne mięśnie ud...
są one o tyle ważne, że konkretnie poprawiają obwód ud i ich wielkość optyczną w pozycjach przodem.
Siłowo są ważne przy przysiadach w dolnej fazie ruchu, pomagają nam one wyjść w górę z ciężarem.
Jeżeli są zaniedbane, przysiady mogą sprawiać nam ból w rejonach krocza (sam to przerabiałem) z tego względu
zalecam ich trening od początku bo nikomu nie życzę spierdzielonych treningów przez słabe przywodziciele.
Dobrym ćwiczeniami na te mięsnie są MC sumo i Szeroki przysiad ze sztangą z tyłu, ale również MC ze sztangą między nogami.

270
No te mięśnie myślę, że już każdy dobrze zna, tutaj filozofii do ich rozwoju nie ma i rozpisywać się
za bardzo nie muszę, pomóc w równomiernym rozwoju wszystkich głów mogą urozmaicenia w ćwiczeniach,
różnego rodzaju ustawienia stóp przede wszystkim, dzięki czemu zmieniamy angaż strony wewnętrznej i zewnętrznej,
rozstaw nóg także pewną rolę tutaj odgrywa.

Myślę, że to by było na tyle, bardzo ogólny opis pracy najważniejszych zapewnie mięśni dla wszystkich smile
Chcesz być wielki? to wiesz już co robić!  Może komuś się przyda... tongue

Ostatnio edytowany przez ZIELSKO (28 lutego 2012 (21:24))

Stopka

▲ W GÓRĘ  |  2010-2017 © ROTRS.pl All rights reserved. DESIGNED BY NITRODESIGN.EU