Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Witaj na forum Riders Of The Rising Sun...

» Jeśli jeszcze nie jesteś naszym użytkownikiem, dołącz do nas i zarejestruj się już teraz!
» Osoby które są chętne aby wstąpić do klubu zapraszamy do działu "nabory".
» Osoby które są w klubie mają dostęp do ukrytych działów i funkcji forum.

» Nowy dział - GRAND THEFT AUTO V

#1 14 czerwca 2016 (11:27)

C4M3L3ON
ROOT ADMIN
Data rejestracji: 7 grudnia 2010
Liczba postów: 2,354

Jakieś propozycje dot. forum?

Cześć!
Od czasu kiedy world zaczął upadać aż w końcu upadł mamy coraz mniejszy ruch na forum a właściwie to prawie zerowy, bo jedyna aktywność to działy dodatkowe takie jak offtopic no i shoutbox cały czas tych samych osób a i niestety z czasem zauważam że i stali bywalcy lubią odchodzić po latach bo nie widzą sensu w siedzeniu tutaj.
Macie więc jakiś pomysł na forum, co z nim zrobić?
Niedługo kończy się domena i zastanawiam się czy przedłużać.

Reklama

#2 14 czerwca 2016 (12:47)

Salusik
ROTRS
Data rejestracji: 24 grudnia 2010
Liczba postów: 2,429

Odp: Jakieś propozycje dot. forum?

Jest temat na forum "Wasze gry" ale uważam, że jakbyś mógł zrobić aby był na to osobny wpis w opcjach profilu i jakiś odnośnik do tego to było by fajnie no i wygodniej. Średnio to umiem wytłumaczyć ale podam w postaci pro elo grafiki:
http://i.imgur.com/gKk9Mw1.jpg

Tak to nie za bardzo wiem co jeszcze. Może punkty reputacji albo raczej same [+] bez negatywów i neutrali. To co prawda było już omawiane no ale może ktoś zmienił zdanie i się jeszcze wypowie.

Możliwość edytowania postów z opcją odświeżenia tematu (tak jakby został dodany nowy post) - wtedy np. temat Wasze gry by lepiej funkcjonował.
Gorsze jest to, że większość osób o tym temacie ogólnie zapomniało...

Jest też temat z naszymi nickami na Steam, Origin itd, jakbyś chciał i dał radę to taka zakładka w profilu też była by fajnym pomysłem.

Co do lepszego sposobu utrzymania życia na forum to właśnie jakaś wspólna gra. I ja tutaj widzę nadzieję w nowym NFSie, tylko nie każdy chce na to wydać tyle pieniędzy, niektórzy czekają aż stanieje itp.

Jak mi coś jeszcze wpadnie do głowy wartego uwagi to wspomnę

Hollywood_Undead_2.jpg

#3 14 czerwca 2016 (14:58)

POINTMAN
MODERATOR
Data rejestracji: 11 grudnia 2010
Liczba postów: 4,404

NFS W umarł, więc wiadome jest, że bez nowej wspólnej gry za dużo zdziałać nie da się.

Nie samymi jednak grami człowiek żyje, dużo nas nie ma, ale sporo osób tutaj ma jakiś związek lub zna się coś na informatyce czy to soft czy hardware, cześć może też powiedzieć coś o mechanice pewnie. Do tego każdy na pewno używa nieco innego sprzętu komputerowego(co widać po temacie odnośnie naszych maszyn do gier). Dlatego fajnie by było by prócz samych prezentacji maszyn czy tematów z szukaniem słuchawek, myszek, klawiatur itd. już po ich kupnie tak powiedzmy po minimum miesiącu każdy robił swoja recenzje. Może to być nawet mini recenzja, ważne tylko pojawił się materiał o tym produkcie, to może być pomocne innym. No i ludzie szukający opinii w necie trafiali by też tutaj przy okazji więc forum miało by jakiś ruch.

Wracając jednak do gier, to postaram się w końcu może coś o WoT popisać choć sam jeszcze nie wiem co(poradniki dla nowych, mini opisy czołgów z +/-), bo WoT mimo gorszej formy ostatnio, wciąż ma sporą bazę graczy, a grając z Zipem ostatnio i używając modu który pokazuje narodowość graczy, to prawie co grę paru albo niemal każdy team ma prawie samych polaków, więc materiały o WoT-ie mogły by też nieco ruchu wygenerować.

Co do innych gier, to Forza 6 Apex jest F2P, choć ma asynchroniczne multi i jest tylko na win 10 oraz nie ma otwartego świata. No ale każdy może zagrać. Ja jednak bardziej czekam na Forze Horizon 3, bo jak wyjdzie na konsole ale tez i na PC z win 10, to faktycznie warto będzie zrobić ten update do win 10, bo grałem na konsoli w Forze Horizon 2 chyba i miała fajny model jazdy a do tego wyglądała po prostu ładnie, choć nowa zapowiada się podobnie jak poprzednie, czyli taki Testdrive Unlimited, gdzie bardziej niż jazda nocą po mieście liczy się po prostu jazda bez ograniczeń głównie po za nim i podziwianie widoków przy zachodzącym słońcu, wschodzie słońca albo w świetle dnia lub mroku nocy i blasku księżyca. Może to nie miejski klimat nowego NFS-a, ale zdecydowanie gra będzie dużo lepsza od niego, bo przynajmniej to będzie gra wyścigowa, a nie tylko ładna grafika z tuningiem z możliwością jazdy autami. No ale to za jakiś czas i na pewno sporo osób potrzebowało by zrobić upgrade sprzętu.

Co innego zatem? Jakoś fanów MMO RNG tutaj nie wiele raczej jest, a i nie każdy grał w Skyrim czy nawet Wiedzmina(byle którego z 3), więc opcja gry w świecie fantasy nie jest raczej interesująca nas.

Wracając do samochodówek, ACR wcięło kompletnie, o World of Speed też nic się nie słyszy a chyba nawet bety nie miało, w każdym razie chyba i tak nie wyjdzie. Po za tym, z samochodówek to została teraz tylko Forza6 Apex, TrackMania Nations Forever i to chyba tyle co jest teraz. No może jeszcze Drift City czy jak to się zwało, ale chyba nikt tutaj w to nie grał.
Ciężko trochę znaleźć dziś grę, które jest F2P, ma małe wymagania sprzętowe i pozwala dobrze się bawić ze znajomymi hmm

WoT:(Pref. EU1) Pointman0 | Armored Warfare: Pointman0 |Steam: POINTSHADOW
3RIDE4LIFE!87642050244034697145.png

#4 14 czerwca 2016 (15:44)

Adrian98PL
ROTRS
Data rejestracji: 22 stycznia 2011
Liczba postów: 485

Mimo iż od zamknięcia worlda mija rok, a od zabicia go mijają 4 lata, to myślę że warto jeszcze utrzymywać forum. Mimo tego jest tu kilku stałych bywalców, lub ludzi którzy są od czasu do czasu, ale z każdym z nich się fajnie rozmawia. Nawet mimo tego iż world jest zamknięty, to kilku użytkowników naszego forum pyka sobie np. w WoT'a razem.

Co do forum:
Myślę, że można by było odświeżyć szatę graficzną, która już ma dobrych kilka lat. Mogą to być kosmetyczne zmiany, jak np zmienienie tego baneru na górze strony jak i zrobienie go interaktywnym, przez co będzie nas przekierowywał na stronę główną. Tak jak Pan Jez... Salusik powiedział - system reputacji. Często na shoucie, czy w wątkach pomagamy sobie w różnych sprawach. Fajnie by było, gdyby pomagającym można było to jakoś wynagrodzić, niż tylko słowem dziękuję. Dobra też by była większa możliwość konfiguracji profilu oraz możliwość zobaczenia go jak inni go widzą. Dobrym pomysłem były by również spoilery - czyli możliwość zawijania większego tekstu w taki paseczek, gdzie po naciśnięciu "pokaż zawartość" rozwija się, a gdy się rozwinie będzie można go zwinąć. Co do postowania, dobra by była możliwość podglądu postu bez potrzeby klikania w "odpowiedz", tak jak ma to miejsce teraz. Do tego widziałbym możliwość formatowania tekstu (tutaj zaczerpnąłem screena z forum skyscrapercity).
Dk5Cw1R.jpg

Co do gier:
Rynek gier MMO F2P już zaczyna po malutku upadać. Na rynku jest kilka mocnych gier MMO, tj. WoT, czy War Thunder, ale już coraz mniej wychodzi gier MMO. Także myślę, by nie skupiać się całym teamem na jednej, jedynej grze i zrobić takie centrum growe - tutaj uzbiera się kilka osób grających w jedną grę, tutaj grupka będzie grała w inną itd. Moją osobistą propozycją jest Rocket League - piłka nożna z samochodzikami. Gra jest tania (ok.50zł), ma małe wymagania i jest co najważniejsze cholernie wciągająca. Tutaj wymagania:
Procesor: Intel Dual Core 2.0 GHz
Pamięć operacyjna: 2 GB
Karta grafiki: GeForce 8800 / Radeon 2900 lub lepsza
System operacyjny: Windows Vista SP2 / 7 / 8 / 8.1 / 10
Wymagane miejsce na dysku HDD: 2 GB
(i tutaj mamy przykład zastosowania spoilerów, jest mało czytelnie i zajmuje dużo miejsca, a tak to można by było sobie to rozwijać do woli). Jeszcze można pograć w Trackmanie Nations, czy Canyon, kilka osób będzie grało w WoT'a i tak można rozwijać listę naszych gier o kolejne produkcje.

Ostatnio edytowany przez Adrian98PL (14 czerwca 2016 (17:01))

#5 14 czerwca 2016 (16:13)

Salusik
ROTRS
Data rejestracji: 24 grudnia 2010
Liczba postów: 2,429

Przepraszam, że offtop, ale...

Adrian98PL napisał/a:

Na rynku jest kilka mocnych gier MMO, tj. WoT, czy War Thunder

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Hollywood_Undead_2.jpg

#6 14 czerwca 2016 (16:14)

Adrian98PL
ROTRS
Data rejestracji: 22 stycznia 2011
Liczba postów: 485

SALUSIK napisał/a:

Adrian98PL napisał/a:

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Chodzi mi o to że jeszcze się trzymają i są dosyć popularne, a nie że są mega ultra fajne bo nigdy w nie nie grałem i nie zamierzam.

#7 14 czerwca 2016 (16:52)

POINTMAN
MODERATOR
Data rejestracji: 11 grudnia 2010
Liczba postów: 4,404

SALUSIK napisał/a:

Adrian98PL napisał/a:

Co nie ma racji? Co jeszcze w samej Polsce jest popularne?
League of Legends? Proszę Cie.
Counter Strike Global Offensive? Da, cyka blat na pewno.
Planetside 2? Ale o tym mówia w polskim necie, a ile memów jest ... aż cieżko strone z nimi znaleźć...
Mech Warrior Online? No był i jest, ale ktoś prócz mnie(a nawet nie grałem sam) w ogóle słyszał o tym?
WarFrame? Gra całkiem przyjemna była, choć dość monotonna, ale grało się ok. Prócz mnie też i Manianez grał w to jak kiedyś sie przyznał, ale szału też na to nie ma.

No i teraz wróćmy do World of Tanks czy War Thunder. Obie gry już sporo są na rynku (WoT obchodził w tym roku 5 lecie, a wT sam nie wiem ile dokładnie, ale licząc same czołgi to już chyba ponad 2 lata, a samoloty były dłużej). Do tego korzystając z modów w WoT, wiemy na pewno, że sporo polaków w to gra. Jak jest w WT to nie wiem, ale raczej też sporo gra, skoro WoT cieszy się takim zainteresowaniem. Do tego ostatnio co rok są organizowane w Polsce finały ligi World of Tanks, więc tym bardziej WoT jest promowany w Polsce. CO jakiś czas też pojawia się o nim info czy to w CD Action, czy na portalach które nawet się nie zajmują grami na co dzień.

Tak więc na rynku polskim TSV ma racje, wśród gier MMO to właśnie F2P WoT i WT są dość popularne.
Jak zwykle w uj śmieszne jak nie przemyślane co Sal?
Może sam poszukaj popularnych w Polsce gier MMO które są F2P, huh?

Edit:
Z lenistwa kopia z SB yikes

POINTMAN napisał/a:

Wszystkich shoutów: 82180 18 czerwca 2016 (18:41) X

hm... w sumie, to nie byla by glupia opcja, gdyby dalo sie dodac obsluge hashtagow w Sb w taki sposob, ze np. jesli istnialby temat z przypisanym hashtagiem, to kazdy shout poprzedony takim konkretnym hastagiem bylby automatycznie dodawany jako post do tematu z nim powiazanego i w ten sposob zamiast recznie wchodzic do tematu i dodawac np. klasyczne kawalki, mozna by po prostu dawac je tutaj, a i tak byly by one archiwizowane w temacie

POINTMAN napisał/a:

Wszystkich shoutów: 82181 18 czerwca 2016 (18:44) X

teraz tylko ile by wymagalo pracy... hm... jakis filtr na SB i tak juz jest, bo mozna wprowadzac specjalne "komendy" na SB(choc realizuje je cenzura przez podmiane oraz jest wyszukiwarka tematow na forum, wiec jakby dopisac kod automatycznie tworzacy posty po uzyciu hastaga... tylko ciekawe czy w tej wersji na ktorej dziala forum jest to tez do zrobienia...

Ostatnio edytowany przez POINTMAN (18 czerwca 2016 (18:47))

WoT:(Pref. EU1) Pointman0 | Armored Warfare: Pointman0 |Steam: POINTSHADOW
3RIDE4LIFE!87642050244034697145.png

#8 28 czerwca 2016 (18:11)

C4M3L3ON
ROOT ADMIN
Data rejestracji: 7 grudnia 2010
Liczba postów: 2,354

Domena opłacona, wkrótce zrobimy zbiórkę aby przez rok nazbierać na następne przedłużenie domeny.

Stopka

▲ W GÓRĘ  |  2010-2017 © ROTRS.pl All rights reserved. DESIGNED BY NITRODESIGN.EU